Computer memory Asustor AS7009RD
Expand the memory of your Asustor AS7009RD by 4GB. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory suits perfectly to your Asustor AS storage/NAS.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3-10600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Asustor |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Asustor AS |
| Device series | AS AS7000 series |
| Device name | AS7009RD |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP149446 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069232332 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Asustor AS7009RD |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Asustor AS7009RD
Login