Computer memory HP ProOne 400 AIO
4GB memory for HP ProOne 400 AIO. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. This memory is 100% compatible to HP ProOne 400 AIO.Help in choosing the right RAM:
Wir bieten Ihnen die schnelleren 1600MHz Computer memory for Ihr System an.
Durch die Abwärtskompatibilität unserer Computer memory auf 1333MHz, können Sie die diese auch with bereits vorhandenen 1333MHz memoryn gemischt betreiben.
Main memories with ECC offer higher security through error detection and error correction. The ECC function is supported if ALL existing memories are equipped with ECC. You should use the UDIMM ECC memory if existing memories are equipped with ECC.
Der Einsatz verschiedener Ram Größen in den Steckplätzen ist möglich.
Der Dual Channel Mode wird auch hierbei durch die Intel Flex Memory Technology supports.
Bei verschiedenen Computer memory capacityen müssen Sie darauf achten, dass die memory in memorykanal A größer sind als die Computer memory in memorykanal B.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3-10600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | HP ProOne |
| Device series | ProOne 400 series |
| Device name | ProOne 400 AIO |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP187267 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069559156 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ProOne 400 AIO |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ProOne 400 AIO
Login