Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M82 Small (2756)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M82 Small (2756) by 4GB. The memory module has 240 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.2756-D1U, 2756-D2U, 2756-D3U, 2756-D4U, 2756-D5U, 2756-D6U, 2756-D7U, 2756-B1U, 2756-B3U, 2756-F1U, 2756-F2U, 2756-F3U, 2756-F4U, 2756-J2U, 2756-L4U, 2756-L5U, 2756-L6U, 2756-L7U, 2756-N3U, 2756-N4U, 2756-N5U, 2756-N6U, 2756-N7U, 2756-N8U, 2756-N9U
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1066MHz |
| JEDEC standard | PC3-8500U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 240 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M82 series |
| Device name | ThinkCentre M82 Small (2756) |
| Manufacturer Reference No. | 0A65729 |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP378614 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578417550 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M82 Small (2756) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M82 Small (2756)
Login