Computer memory QNAP TS-231P3-2G
4GB memory for QNAP TS-231P3-2G. The memory module has 204 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. This memory suits perfectly to your QNAP NAS TS storage/NAS.Dieser memory ist for das TS-231P3 getestet and of uns freigegeben. Der memory passt physikalisch NICHT in das TS-231P and kann somit NICHT im TS-231P verwendet werden.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x31PS series |
| Device name | TS-231P3-2G |
| Manufacturer Reference No. | RAM-4GDR3L-SO-1600 |
| Memory ex works | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP358431 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578210137 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-231P3-2G |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-231P3-2G
Login