Computer memory QNAP TS-870 Pro
4GB memory for QNAP TS-870 Pro. The memory module has 204 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your storage/NAS upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3-12800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x70 Pro series |
| Device name | TS-870 Pro |
| Manufacturer Reference No. | RAM-4GDR3-SO-1600 |
| Memory ex works | 2GB |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP128054 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069138467 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-870 Pro |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-870 Pro
Login