Computer memory Sophos SG 135 rev. 2
The memory increases the RAM memory of Sophos SG 135 rev. 2 by 4GB. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your firewall upgraded safely.The right memory for your Sophos SG 135 rev. 2
memory for SG135 rev.2 Sophos with folgenden Seriennummern:
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S1701B
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S17049
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S17060
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S17066
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S17072
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S17094
SG 135 Rev.2 SerialNo.: S1709C
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800U |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 240 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Sophos |
|---|---|
| Device type | Firewall |
| Device family | Sophos SG |
| Device series | SG 135 series |
| Device name | SG 135 rev. 2 |
| Memory ex works | 6GB (1 x 2GB, 1 x 4GB) |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP270021 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369388796 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Sophos SG 135 rev. 2 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Sophos SG 135 rev. 2
Login