Memory for laptop HP ProBook 430 G3 - (DDR4 version)
Expand the memory of your HP ProBook 430 G3 - (DDR4 version) by 4GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.ProBook 430 G3 - DDR4 version
Das HP ProBook 430 G3 wird of HP with 2 unterschiedlichen mainboards verkauft.
Bei dem hier angebotenen Computer memory handelt es sich um DDR4 memory modules.
Bitte prüfen Sie vor einer order, ob in Ihrem Gerät auch DDR4 Computer memory supports werden.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | HP ProBook |
| Device series | ProBook 430 series |
| Device name | ProBook 430 G3 - (DDR4 Version) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Achtung das HP ProBook 430 G3 wird of HP with 2 unterschiedlichen mainboards verkauft.
Der hier angebotene Computer memory
|
Order info
| Item number | SP368643 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578316556 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ProBook 430 G3 - (DDR4 Version) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ProBook 430 G3 - (DDR4 version)
Login