Memory for desktop HP Slimline 260-p130na
Expand the memory of your HP Slimline 260-p130na by 4GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | HP Slimline |
| Device series | Slimline 260-p130 series |
| Device name | Slimline 260-p130na |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: Slimline 260-P130NF |
Order info
| Item number | SP247202 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369152175 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Slimline 260-p130na |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Slimline 260-p130na
Login