Memory for desktop Lenovo AIO V30a-24IML (11FT)
The memory increases the RAM memory of Lenovo AIO V30a-24IML (11FT) by 4GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo AIO V30a-24IML (11FT). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in AIO V30a-24IML (11FT).
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V30a series |
| Device name | AIO V30a-24IML (11FT) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71A14571 |
| Memory ex works | 4GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11FT0000UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP341558 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578044473 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo AIO V30a-24IML (11FT) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo AIO V30a-24IML (11FT)
Login