Memory for laptop Lenovo V14 IWL (81YB)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V14 IWL (81YB) by 4GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo V14 IWL (81YB). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V14 IWL (81YB).
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 IWL (81YB) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 81YB0000BM, 81YB0000CK, 81YB0000CY, 81YB0000FR, 81YB0000GE, 81YB0000GM, 81YB0000HV, 81YB0000MB, 81YB0000ML, 81YB0000MZ, 81YB0000PB, 81YB0000PG, 81YB0000RM, 81YB0000SC, 81YB0000SP, 81YB0000TX, 81YB0001GE, 81YB0001IX, 81YB0001UK, 81YB0002BM, 81YB0002CK, 81YB0002CY, 81YB0002FR, 81YB0002GE, 81YB0002GM, 81YB0002HV, 81YB0002MB, 81YB0002ML, 81YB0002MZ, 81YB0002PB, 81YB0002PG, 81YB0002RM, 81YB0002SC, 81YB0002SP, 81YB0002TX, 81YB0003BM, 81YB0003CK, 81YB0003CY, 81YB0003FR, 81YB0003GE, 81YB0003GM, 81YB0003HV, 81YB0003MB, 81YB0003ML, 81YB0003MZ, 81YB0003PB, 81YB0003PG, 81YB0003RM, 81YB0003SC, 81YB0003SP, 81YB002BIX, 81YB002BMB, 81YB002BML, 81YB002BMZ, 81YB002BPG, 81YB002BSP, 81YB002BUK, 81YB002CFR, 81YB002CGE, 81YB002CIX, 81YB002CMB, 81YB002CML, 81YB002CMZ, 81YB002CPG, 81YB002CSP, 81YB002CUK, 81YB002DFR, 81YB002DGE, 81YB002DIX, 81YB002DMB, 81YB002DML, 81YB002DMZ, 81YB002DPG, 81YB002DSP, 81YB002DUK, 81YB002KFR, 81YB002KGE, 81YB002KIX, 81YB002KMB, 81YB002KML, 81YB002KMZ, 81YB002KPG, 81YB002KSP, 81YB002KUK, 81YB003MFR, 81YB003MGE, 81YB003MIX, 81YB003MMB, 81YB003MML, 81YB003MMZ, 81YB003MPG, 81YB003MSP, 81YB003MUK, 81YB003NFR, 81YB003NGE, 81YB003NIX, 81YB003NMB, 81YB003NML, 81YB003NMZ, 81YB003NPG, etc.
|
Order info
| Item number | SP341466 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578043278 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 IWL (81YB) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 IWL (81YB)
Login