Computer memory Lenovo V15 ADA (82C7)
4GB memory for Lenovo V15 ADA (82C7). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo V15 ADA (82C7). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V15 ADA (82C7).
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 ADA (82C7) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82C70004FR, 82C70004GE, 82C70004IW, 82C70004IX, 82C70004MB, 82C70004MH, 82C70004ML, 82C70004MZ, 82C70004PG, 82C70004SP, 82C70004UK, 82C70007FR, 82C70007GE, 82C70007IW, 82C70007IX, 82C70007MB, 82C70007MH, 82C70007ML, 82C70007MZ, 82C70007PG, 82C70007SP, 82C70007UK, 82C7000QBM, 82C7000QCK, 82C7000QCY, 82C7000QGE, 82C7000QGM, 82C7000QHV, 82C7000QMZ, 82C7000QPB, 82C7000QRM, 82C7000QSC, 82C7000QTX, 82C7000RBM, 82C7000RCK, 82C7000RCY, 82C7000RGE, 82C7000RGM, 82C7000RHV, 82C7000RMZ, 82C7000RPB, 82C7000RRM, 82C7000RSC, 82C7000RTX, 82C7000SBM, 82C7000SCK, 82C7000SCY, 82C7000SGE, 82C7000SGM, 82C7000SHV, 82C7001LCY, 82C7001LGE, 82C7001LGM, 82C7001LHV, 82C7001LMZ, 82C7001LPB, 82C7001LRM, 82C7001LSC, 82C7001LTX, 82C7001MBM, 82C7001MCK, 82C7001MCY, 82C7001MGE, 82C7001MGM, 82C7001MHV, 82C7001MMZ, 82C7001MPB, 82C7001MRM, 82C7001MSC, 82C7001MTX, 82C7001NBM, 82C7001NCK, 82C7001NCY, 82C7001NGE, 82C7001NGM, 82C7001NHV, 82C7001NMZ, 82C7001NPB, 82C7001NRM, 82C7001NSC, 82C7001NTX, 82C7005YBM, 82C7005YCK, 82C7005YCY, 82C7005YGE, 82C7005YGM, 82C7005YHV, 82C7005YMZ, 82C7005YPB, 82C7005YRM, 82C7005YSC, 82C7005YTX, 82C70060BM, 82C70060CK, 82C70060CY, 82C70060GE, 82C70060GM, 82C70060HV, 82C70060MZ, 82C70060PB, etc.
|
Order info
| Item number | SP341455 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578043223 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 ADA (82C7) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 ADA (82C7)
Login