Computer memory Lenovo V15 G1 (82C7)
Expand the memory of your Lenovo V15 G1 (82C7) by 4GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo V15 G1 (82C7). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V15 G1 (82C7).
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 G1 (82C7) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82C70004FR, 82C70004GE, 82C70004IW, 82C70004IX, 82C70004MB, 82C70004MH, 82C70004ML, 82C70004MZ, 82C70004PG, 82C70004SP, 82C70004UK, 82C70007FR, 82C70007GE, 82C70007IW, 82C70007IX, 82C70007MB, 82C70007MH, 82C70007ML, 82C70007MZ, 82C70007PG, 82C70007SP, 82C70007UK, 82C7000QBM, 82C7000QCK, 82C7000QCY, 82C7000QGE, 82C7000QGM, 82C7000QHV, 82C7000QMZ, 82C7000QPB, 82C7000QRM, 82C7000QSC, 82C7000QTX, 82C7000RBM, 82C7000RCK, 82C7000RCY, 82C7000RGE, 82C7000RGM, 82C7000RHV, 82C7000RMZ, 82C7000RPB, 82C7000RRM, 82C7000RSC, 82C7000RTX, 82C7000SBM, 82C7000SCK, 82C7000SCY, 82C7000SGE, 82C7000SGM, 82C7000SHV, 82C7001LCY, 82C7001LGE, 82C7001LGM, 82C7001LHV, 82C7001LMZ, 82C7001LPB, 82C7001LRM, 82C7001LSC, 82C7001LTX, 82C7001MBM, 82C7001MCK, 82C7001MCY, 82C7001MGE, 82C7001MGM, 82C7001MHV, 82C7001MMZ, 82C7001MPB, 82C7001MRM, 82C7001MSC, 82C7001MTX, 82C7001NBM, 82C7001NCK, 82C7001NCY, 82C7001NGE, 82C7001NGM, 82C7001NHV, 82C7001NMZ, 82C7001NPB, 82C7001NRM, 82C7001NSC, 82C7001NTX, 82C7005YBM, 82C7005YCK, 82C7005YCY, 82C7005YGE, 82C7005YGM, 82C7005YHV, 82C7005YMZ, 82C7005YPB, 82C7005YRM, 82C7005YSC, 82C7005YTX, 82C70060BM, 82C70060CK, 82C70060CY, 82C70060GE, 82C70060GM, 82C70060HV, 82C70060MZ, 82C70060PB, etc.
|
Order info
| Item number | SP377114 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578402723 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 G1 (82C7) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 G1 (82C7)
Login