Computer memory QNAP TS-432PXU-RP-2G
Expand the memory of your QNAP TS-432PXU-RP-2G by 4GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x32PXU series |
| Device name | TS-432PXU-RP-2G |
| Manufacturer Reference No. | RAM-4GDR4A0-UD-2400, RAM-4GDR4A1-UD-2400 |
| Memory ex works | 2GB (1x2GB) |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP362802 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578257736 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-432PXU-RP-2G |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-432PXU-RP-2G
Login