Computer memory TerraMaster T6-423
The RAM memory expands the memory capacity of TerraMaster T6-423 by 4GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your storage/NAS upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | TerraMaster |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | TerraMaster storage/NAS |
| Device series | storage/NAS T6 series |
| Device name | T6-423 |
| Manufacturer Reference No. | A-SRAMD4-4G |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP503327 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488672880 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with TerraMaster T6-423 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about TerraMaster T6-423
Login