Computer memory TerraMaster U4-423
The memory increases the RAM memory of TerraMaster U4-423 by 4GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your storage/NAS upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 4GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | TerraMaster |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | TerraMaster storage/NAS |
| Device series | storage/NAS U4 series |
| Device name | U4-423 |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP503429 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488673900 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with TerraMaster U4-423 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about TerraMaster U4-423
Login