printer memory HPColor LaserJet CM3530
The memory increases the RAM memory of HP Color LaserJet CM3530 by 512MB. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet CM3530 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 200 Pin DIMM and a voltage of 1,8 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory configuration - HP LaserJet CM3530 MFP
Ab Werk sind 512MB Computer memory verbaut.
Dieser memory kann nicht entfernt werden.
Der printer kann maximal 1GB adressieren.
| Modell | Part Nr | Ram ab Werk | Max.Ram |
|---|---|---|---|
| LaserJet CM3530 | CC519A | 512MB | 1GB |
| LaserJet CM3530fs | CC520A | 512MB | 1GB |
Computer memory - info
| Memory size | 512MB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 533MHz |
| JEDEC standard | PC2-4200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 200 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet |
| Device series | Color LaserJet CM3500 series |
| Device name | Color LaserJet CM3530 |
| Manufacturer Reference No. | CC411A |
| Memory ex works | 512MB |
| Maximum memory | 1GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP127822 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069136807 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet CM3530 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet CM3530
Login