Printer memory suitable for Kyocera TASKalfa 265ci
The memory increases the RAM memory of Kyocera TASKalfa 265ci by 512MB. An expansion of the memory of your KyoceraTASKalfa 265ci accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,8 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 512MB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 667MHz |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Kyocera |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Kyocera TASKalfa |
| Device series | TASKalfa 200 series |
| Device name | TASKalfa 265ci |
| Manufacturer Reference No. | MDDR2-512, 870LM00089 |
| Memory ex works | 1GB |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP128025 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069138191 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Kyocera TASKalfa 265ci |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Kyocera TASKalfa 265ci
Login