Computer memory Asus All-in-One VM670KA-BPE061W
Expand the memory of your Asus All-in-One VM670KA-BPE061W by 64GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Do you have any questions concerning this product?
overRAMing - maximize your RAM
more about the overRAMing project
Computer memory - info
| Memory size | 64GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
Order info
| Item number | SP607606 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169811717 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Asus All-in-One VM670KA-BPE061W |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Asus All-in-One VM670KA-BPE061W
- improved production processes in the memory technology enable higher memory capacities
- new BIOS-Version support higher memory capacities
- the information of the Asus datasheet concerning the maximum RAM amount for the All-in-One VM670KA-BPE061W is not up to date.
- we tested and verified the higher memory limit in our overRAMing project.
Please find further information to the overRAMing project here: overRAMing - maximize your RAM.
Login