Memory for laptop HP ProBook 645 G2
The memory increases the RAM memory of HP ProBook 645 G2 by 8GB. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | HP ProBook |
| Device series | ProBook 645 series |
| Device name | ProBook 645 G2 |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: T9X14ET, etc. |
Order info
| Item number | SP156759 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069287172 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ProBook 645 G2 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ProBook 645 G2
Login