Computer memory Lenovo IdeaPad 320-14IAP (80XQ)
Expand the memory of your Lenovo IdeaPad 320-14IAP (80XQ) by 8GB. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 320 series |
| Device name | IdeaPad 320-14IAP (80XQ) |
| Manufacturer Reference No. | 0B47381 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 16GB / 8GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 80XQ0056UK, 80XQ0057UK, 80XQ0058AX, 80XQ0059AX, 80XQ005AAX, 80XQ005BAX, 80XQ005CAK, 80XQ005DAK, 80XQ005EAK, 80XQ005FAK, 80XQ005GIV, 80XQ005HIV, 80XQ005JRK, 80XQ005KRK, 80XQ005LRK, 80XQ005MRK, 80XQ005PMB, 80XQ005QMB, 80XQ005XMX, 80XQ005YMX, 80XQ0060MX, 80XQ0061MX, 80XQ0067RU, 80XQ0068MX, 80XQ0069MX, 80XQ006HSC, 80XQ006JSC, 80XQ006KSC, 80XQ006LSC, 80XQ006QMH, 80XQ006SAK, 80XQ006UAK, 80XQ006VFR, 80XQ006WRU, 80XQ006XRU, 80XQ006YRU, 80XQ0070RU, 80XQ0071RU, 80XQ0072RU, 80XQ0073RU, 80XQ0079UK, etc. |
Order info
| Item number | SP268963 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369377493 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 320-14IAP (80XQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 320-14IAP (80XQ)
Login