Memory for laptop Medion Akoya E7223T (MD98466)
8GB memory for Medion Akoya E7223T (MD98466). The memory module has 204 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Medion |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Medion Akoya laptop |
| Device series | Akoya laptop E7200 series |
| Device name | Akoya E7223T (MD98466) |
| Memory ex works | 4GB (1x4GB) |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | MSN: 30016073 |
Order info
| Item number | SP176397 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069457681 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Medion Akoya E7223T (MD98466) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Medion Akoya E7223T (MD98466)
Login