Memory for firewall Sophos SG 135 rev. 1
The memory increases the RAM memory of Sophos SG 135 rev. 1 by 8GB. The memory module has 240 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.The right memory for your Sophos SG 135 rev. 1
memory for SG135 rev.1 Sophos with folgenden Seriennummern:
SG 135 Rev.1 SerialNo.: S13003
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 240 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Sophos |
|---|---|
| Device type | Firewall |
| Device family | Sophos SG |
| Device series | SG 135 series |
| Device name | SG 135 rev. 1 |
| Memory ex works | 6GB (1 x 2GB, 1 x 4GB) |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP281649 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369513747 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Sophos SG 135 rev. 1 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Sophos SG 135 rev. 1
Login