Memory for storage/NAS Tarox ParX R206c G5
8GB memory for Tarox ParX R206c G5. The memory has 240 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3-12800E |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM ECC (ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 240 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Tarox |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Tarox ParX storage/NAS |
| Device series | ParX storage/NAS R200 series |
| Device name | ParX R206c G5 |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP161335 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069324877 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Tarox ParX R206c G5 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Tarox ParX R206c G5
Login