Computer memory Thecus N4820U-S
Expand the memory of your Thecus N4820U-S by 8GB. The memory module has 204 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1600MHz |
| JEDEC standard | PC3L-12800S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Thecus |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Thecus SMB-Rackmount |
| Device series | SMB-Rackmount N4820U series |
| Device name | N4820U-S |
| Memory ex works | 4GB |
| Maximum memory | 16GB / 8GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP240826 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369085138 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Thecus N4820U-S |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Thecus N4820U-S
Login