Computer memory AOOSTAR NAS R1 (Intel N100)
The RAM memory expands the memory capacity of AOOSTAR NAS R1 (Intel N100) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | AOOSTAR |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | AOOSTAR NAS |
| Device series | NAS R series |
| Device name | NAS R1 (Intel N100) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP554639 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169237043 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with AOOSTAR NAS R1 (Intel N100) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about AOOSTAR NAS R1 (Intel N100)
Login