Memory for storage/NAS AOOSTAR NAS WTR Pro (Intel N100)
8GB memory for AOOSTAR NAS WTR Pro (Intel N100). The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to AOOSTAR NAS WTR Pro (Intel N100).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | AOOSTAR |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | AOOSTAR NAS |
| Device series | NAS WTR series |
| Device name | NAS WTR Pro (Intel N100) |
| Maximum memory | 32GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP554647 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169237067 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with AOOSTAR NAS WTR Pro (Intel N100) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about AOOSTAR NAS WTR Pro (Intel N100)
Login