Memory for laptop HP 15-db0013ng
8GB memory for HP 15-db0013ng. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to HP 15-db0013ng.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | HP laptop 15... |
| Device series | laptop 15... 15-db0010 series |
| Device name | 15-db0013ng |
| Memory ex works | 4GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Modell-Nr.: 5SZ78EA#ABD |
Order info
| Item number | SP303098 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369662544 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP 15-db0013ng |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP 15-db0013ng
Login