Computer memory HP ZBook 14u G5
The workstation-RAM memory expands the memory capacity of HP ZBook 14u G5 by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | HP ZBook |
| Device series | ZBook 14 series |
| Device name | ZBook 14u G5 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 2ZB99EA, 2ZC02EA, 2ZC04EA, etc. |
Order info
| Item number | SP452726 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488161063 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ZBook 14u G5 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ZBook 14u G5
Login