Memory for desktop Lenovo AIO V50t-13IOB Gen 2 (11QE)
Expand the memory of your Lenovo AIO V50t-13IOB Gen 2 (11QE) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo AIO V50t-13IOB Gen 2 (11QE).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V50tSerie |
| Device name | AIO V50t-13IOB Gen 2 (11QE) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71D07928 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11QE0007BL, 11QE0007CK, 11QE0007CR, 11QE0007EE, 11QE0007EU, 11QE0007FR, 11QE0007GE, 11QE0007HX, 11QE0007IX, 11QE0007MB, 11QE0007MD, 11QE0007MG, 11QE0007MH, 11QE0007PB, 11QE0007PG, 11QE0007RI, 11QE0007SP, 11QE0007TX, 11QE0007UK, 11QE0007ZY, 11QE0019BL, 11QE0019CK, 11QE0019CR, 11QE0019EE, 11QE0019EU, 11QE0019FR, 11QE0019GE, 11QE0019HX, 11QE0019IX, 11QE0019MB, 11QE0019MD, 11QE0019MG, 11QE0019MH, 11QE0019PB, 11QE0019PG, 11QE0019RI, 11QE0019SP, 11QE0019TX, 11QE0019UK, 11QE0019ZY, 11QE001ABL, 11QE001ACK, 11QE001ACR, 11QE001AEE, 11QE001AEU, 11QE001AFN, 11QE001AFR, 11QE001AGE, 11QE001AHX, 11QE001AIL, 11QE001DCK, 11QE001DCR, 11QE001DEE, 11QE001DEU, 11QE001DFN, 11QE001DFR, 11QE001DGE, 11QE001DHX, 11QE001DIL, 11QE001DIX, 11QE001DMB, 11QE001DMD, 11QE001DMF, 11QE001DMG, 11QE001DMH, 11QE001DML, 11QE001DMS, 11QE001DMX, 11QE001DMZ, 11QE001DNX, 11QE001DPB, 11QE001DPG, 11QE001DRI, 11QE001DSP, 11QE001DTX, 11QE001DUK, 11QE001DZY, 11QE001EBL, 11QE001ECK, 11QE001ECR, 11QE001EEE, 11QE001EEU, 11QE001EFN, 11QE001EFR, 11QE001EGE, 11QE001EHX, 11QE001EIL, 11QE001EIX, 11QE001EMB, 11QE001EMD, 11QE001EMF, 11QE001EMG, 11QE001EMH, 11QE001EML, 11QE001EMS, 11QE001EMX, 11QE001EMZ, 11QE001ENX, 11QE001EPB, 11QE001EPG, etc.
|
Order info
| Item number | SP381078 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578441609 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo AIO V50t-13IOB Gen 2 (11QE) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo AIO V50t-13IOB Gen 2 (11QE)
Login