Computer memory Lenovo Flex 6-14ARR (81HA)
Expand the memory of your Lenovo Flex 6-14ARR (81HA) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo Flex 6 |
| Device series | Flex 6 14 series |
| Device name | Flex 6-14ARR (81HA) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 81HA0007US, 81HA000AUS, 81HA000CUS, 81HA000DUS, 81HA000ECF, etc. |
Order info
| Item number | SP279908 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369494237 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Flex 6-14ARR (81HA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Flex 6-14ARR (81HA)
Login