Memory for desktop Lenovo Ideacentre A340-22IGM (F0EA)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Ideacentre A340-22IGM (F0EA) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo Ideacentre A340-22IGM (F0EA).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre |
| Device series | Ideacentre A340 series |
| Device name | Ideacentre A340-22IGM (F0EA) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Maximum memory | 8GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: F0EA0007UK, F0EA0008UK, F0EA0009UK, F0EA000AUK, F0EA000BUK, F0EA000CUK, F0EA000NRK, F0EA000PRK, F0EA000QRK, F0EA000RRK, F0EA000SRK, F0EA000TRK, F0EA0013RK, F0EA0014RK, F0EA0015RK, F0EA0016RK, F0EA0017RK, F0EA0018RK, F0EA0019RK, F0EA001ARK, F0EA001BGE, F0EA001CUK, F0EA001DUK, F0EA001HRK, F0EA001JRK, F0EA001LRK, F0EA001NRK, F0EA001PRK, F0EA001QRK, F0EA001RRK, F0EA001SIV, F0EA001TIV, F0EA001UNY, F0EA001VMB, F0EA001WRK, F0EA001XRK, etc. |
Order info
| Item number | SP295436 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369584297 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre A340-22IGM (F0EA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre A340-22IGM (F0EA)
Login