Memory for desktop Lenovo Ideacentre AIO 3 22ADA6 (F0G6)
8GB memory for Lenovo Ideacentre AIO 3 22ADA6 (F0G6). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 22ADA6 (F0G6) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0G60005UK, F0G60006UK, F0G60007UK, F0G6001DFR, F0G6001EFR, F0G6001FFR, F0G6001GFR, F0G6002EGE, F0G6002FGE, F0G6002HIX, F0G6002JUK, F0G6003MGE, F0G6004CIX, F0G6004DGD, F0G6004EGD, F0G6004FGM, F0G6004GGM, F0G6004HGM, F0G6004JGM, F0G6004KGD, F0G6004LGD, etc.
|
Order info
| Item number | SP392337 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578554255 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 22ADA6 (F0G6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 22ADA6 (F0G6)
Login