Computer memory Lenovo Ideacentre AIO 3 22IIL5 (F0FQ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Ideacentre AIO 3 22IIL5 (F0FQ) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 22IIL5 (F0FQ) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0FQ000ACK, F0FQ0011UK, F0FQ002WTX, F0FQ0036FR, F0FQ003FRI, F0FQ003GRI, F0FQ003JRI, F0FQ003KRI, F0FQ003LRI, F0FQ003VRI, F0FQ003WCK, etc.
|
Order info
| Item number | SP368227 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578311759 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 22IIL5 (F0FQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 22IIL5 (F0FQ)
Login