Computer memory Lenovo Ideacentre AIO 3 22ITL6 (F0G5)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Ideacentre AIO 3 22ITL6 (F0G5) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 22ITL6 (F0G5) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 8GB (2x4GB) |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0G50001RI, F0G50003RI, F0G50004RI, F0G50005TX, F0G50006UK, F0G50007UK, F0G5000UTX, F0G50010BG, F0G50011BG, F0G50012BG, F0G50013BG, F0G50014BG, F0G50015BG, F0G50018SP, F0G50019PG, F0G5002BMZ, F0G5002DGE, F0G5002KRI, F0G5002LRI, F0G5002MRI, F0G5002NRI, F0G5002PRI, F0G5002QRI, F0G5002RRI, F0G5002SRI, F0G5002TRI, F0G5002XTX, F0G5002YTX, F0G50034HV, F0G50035IX, F0G50036IX, F0G50061IX, F0G50065GD, F0G50066GM, F0G50067GM, F0G50068GD, F0G50069GM, F0G5006AGD, F0G5006BGM, F0G5006CGM, F0G5006DGM, F0G5006EGM, F0G5006FGM, F0G5006GGM, F0G5006HGM, etc.
|
Order info
| Item number | SP381081 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578441593 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 22ITL6 (F0G5) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 22ITL6 (F0G5)
Login