Memory for desktop Lenovo Ideacentre AIO 3 24ADA6 (F0FX)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Ideacentre AIO 3 24ADA6 (F0FX) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo Ideacentre AIO 3 24ADA6 (F0FX).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 24ADA6 (F0FX) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0FX0000AU, F0FX0002RK, F0FX0003RK, F0FX0004RK, F0FX0005UK, F0FX0006UK, F0FX0007UK, F0FX0008UK, F0FX0009MT, F0FX000AMT, F0FX000BFR, F0FX000CFR, F0FX000DFR, F0FX000FFR, F0FX000HFR, F0FX000JUK, F0FX000KMT, F0FX000PRK, F0FX000QRK, F0FX000RRK, F0FX000SRK, F0FX000TRK, F0FX000URK, F0FX000VRK, F0FX000XRK, F0FX0010RK, F0FX0011RK, F0FX0012RK, F0FX0013RK, F0FX0014RK, F0FX0015RK, F0FX0016RK, F0FX0017RK, F0FX0019UK, F0FX001AUK, F0FX001BUK, F0FX001CFR, F0FX001DFR, F0FX001EFR, F0FX001FFR, F0FX001GAU, F0FX001HRK, F0FX001JRK, F0FX001KRK, F0FX001LRK, F0FX001MTA, F0FX001NTA, F0FX001PGE, F0FX001QRK, F0FX001RRK, etc.
|
Order info
| Item number | SP381021 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578440985 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 24ADA6 (F0FX) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 24ADA6 (F0FX)
Login