Computer memory Lenovo Ideacentre AIO 3 24IMB05 (F0EU)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Ideacentre AIO 3 24IMB05 (F0EU) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 24IMB05 (F0EU) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0EU0007RI, F0EU001GUK, F0EU001PUK, F0EU001YUK, F0EU0022UK, F0EU0024IX, F0EU0025IX, F0EU0026IX, F0EU0027IX, F0EU0028UK, F0EU0029CK, F0EU002ACK, F0EU002BCK, F0EU002CCK, F0EU002DCK, F0EU002ECK, F0EU002FCK, F0EU002JUK, F0EU002TUK, F0EU002UUK, F0EU003TUK, F0EU0049SC, F0EU005LMZ, F0EU005MMZ, F0EU007HRI, F0EU007JRI, F0EU007KRI, F0EU007LRI, F0EU007MRI, F0EU007NRI, F0EU007PRI, F0EU007QRI, F0EU007RRI, F0EU007SRI, F0EU007TRI, F0EU007URI, F0EU0082MB, F0EU0083MB, F0EU0084MB, F0EU0085SC, F0EU0086SC, F0EU0087SC, F0EU0088SC, F0EU0089GE, F0EU008AGE, F0EU009HGE, F0EU009TIX, F0EU009UIX, F0EU009VIX, F0EU00A2SC, etc.
|
Order info
| Item number | SP360439 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578234263 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 24IMB05 (F0EU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 24IMB05 (F0EU)
Login