Memory for desktop Lenovo Ideacentre AIO 3 24ITL6 (F0G0)
Expand the memory of your Lenovo Ideacentre AIO 3 24ITL6 (F0G0) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 24ITL6 (F0G0) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0G00002FR, F0G00005FR, F0G0002CUK, F0G0002DUK, F0G0002EUK, F0G0002FUK, F0G0002GUK, F0G0002HUK, F0G0002JUK, F0G0002KUK, F0G0002LUK, F0G0002VTX, F0G0002WNY, F0G0002XNY, F0G0002YNY, F0G00030FR, F0G00031FR, F0G00032FR, F0G00033FR, F0G00034FR, F0G00035FR, F0G00036FR, F0G00037FR, F0G00038FR, F0G00039FR, F0G0003AFR, F0G0003BTX, F0G0003HUK, F0G0003JUK, F0G0003KUK, F0G0003LUK, F0G00041MT, F0G00042FR, F0G0004TMZ, F0G0005LSC, F0G0005MSC, F0G0005NSC, F0G0005PSC, F0G0005QSC, F0G0005RSC, F0G0005SSC, F0G00062GE, F0G00063GE, F0G00068MZ, F0G0006ERI, F0G0006FRI, F0G0006GRI, F0G0006HRI, F0G0006JRI, F0G0006RTX, etc.
|
Order info
| Item number | SP381024 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578441074 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 24ITL6 (F0G0) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 24ITL6 (F0G0)
Login