Computer memory Lenovo Ideacentre AIO 3 27IMB05 (F0EY)
Expand the memory of your Lenovo Ideacentre AIO 3 27IMB05 (F0EY) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 3 series |
| Device name | Ideacentre AIO 3 27IMB05 (F0EY) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90844, 4X70Z90846 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0EY0005NY, F0EY0015DU, F0EY001BUK, F0EY001CUK, F0EY001DUK, F0EY0026UK, F0EY0027UK, F0EY0028UK, F0EY0034PG, F0EY0035TX, F0EY0036TX, F0EY0045IX, F0EY0046IX, F0EY0047IX, F0EY004DUK, F0EY004HGE, F0EY004JGE, F0EY004KGE, F0EY004LGE, F0EY004MUK, F0EY004NUK, F0EY004RCK, F0EY004SCK, F0EY004TCK, F0EY004UCK, F0EY004VCK, F0EY0052UK, F0EY005RFR, F0EY005SFR, F0EY005TFR, F0EY005VRI, F0EY005WRI, F0EY005XRI, F0EY005YRI, F0EY0060RI, F0EY0065UK, F0EY0067UK, F0EY0068UK, F0EY006DUK, F0EY006FGE, F0EY006GGE, F0EY0073FR, F0EY007BUK, F0EY007CUK, F0EY007EFR, F0EY007LMZ, F0EY007MFR, F0EY007NFR, F0EY007PMZ, F0EY007QMZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP360443 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578234270 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 3 27IMB05 (F0EY) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 3 27IMB05 (F0EY)
Login