Memory for laptop Lenovo IdeaPad 320-17ISK (80XJ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo IdeaPad 320-17ISK (80XJ) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 320 series |
| Device name | IdeaPad 320-17ISK (80XJ) |
| Memory ex works | 4GB non removable, 4GB (1x4GB) removable |
| Maximum memory | 36GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 80XJ003CGE, 80XJ003DGE, 80XJ003EGE, 80XJ003FGE, 80XJ003GYA, 80XJ003HGE, 80XJ003JMH, 80XJ003KFR, 80XJ003LRK, 80XJ003MRK, 80XJ003NRK, 80XJ003PMX, 80XJ003QRA, 80XJ003RPB, 80XJ003SFR, 80XJ003TGE, 80XJ003UGE, 80XJ003VYA, 80XJ003WSP, 80XJ003XSP, 80XJ003YGM, 80XJ0040IX, 80XJ0041GE, 80XJ0042PB, 80XJ0043PB, 80XJ0044RU, 80XJ0045RU, 80XJ0046PB, 80XJ0047FR, 80XJ0048PB, 80XJ0049SC, 80XJ004ASC, 80XJ004BYA, 80XJ004CRU, 80XJ004DRU, 80XJ004ERA, 80XJ004FPB, 80XJ004GGM, 80XJ004HRU, 80XJ004JFR, 80XJ004KFR, etc. |
Order info
| Item number | SP266714 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369354227 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 320-17ISK (80XJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 320-17ISK (80XJ)
Login