Computer memory Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q9)
8GB memory for Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q9). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IMZ5 (90Q9) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71D07928, 4X70Z78724 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 90Q90013SZ, 90Q90014SZ, 90Q90015SZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP362899 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578259099 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q9) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q9)
Login