Computer memory Lenovo S500z AIO (10K3)
8GB memory for Lenovo S500z AIO (10K3). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO S500 series |
| Device name | S500z AIO (10K3) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10K30001.., 10K30003.., 10K3000BUS, 10K3000CUS, 10K3000D.., 10K3000E.., 10K3000F.., 10K3000G.., 10K3000T.., 10K3000V.., 10K3000W.., 10K3000X.., 10K3000Y.., 10K30010.., 10K30011.., 10K30012.., 10K30018.., 10K30019.., 10K3001A.., 10K3001E.., 10K3001F.., 10K3001G.., 10K3001H.., 10K3001J.., 10K3001K.., 10K3001L.., 10K3002P.., 10K3002Y.., 10K30031.., 10K30032.., 10K30033.., 10K30034.., 10K30035.., 10K30036.., 10K30037.., 10K30038.., 10K30039.., 10K3003A.., 10K3003B.., 10K3003C.., 10K3003D.., 10K3003E.., 10K3003F.., 10K3003G.., 10K3003H.., 10K3003M.., 10K3003N.., 10K3003P.., 10K3003Q.., 10K3003V.., 10K3003W.., 10K3003Y.., 10K30040.., 10K3004C.., 10K3004D.., 10K3004GUS, 10K3004P.., 10K30056.., etc. |
Order info
| Item number | SP277272 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369466623 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo S500z AIO (10K3) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo S500z AIO (10K3)
Login