Computer memory Lenovo ThinkCentre M70c (11GJ)
8GB memory for Lenovo ThinkCentre M70c (11GJ). The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70c (11GJ) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z78724 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11GJ0022BL, 11GJ0022CK, 11GJ0022CR, 11GJ0022EE, 11GJ0022EU, 11GJ0022FN, 11GJ0022FR, 11GJ0022GE, 11GJ0022HX, 11GJ0022IX, 11GJ0022MB, 11GJ0022MD, 11GJ0022MF, 11GJ0022MG, 11GJ0022MH, 11GJ0022ML, 11GJ0022MS, 11GJ0022MX, 11GJ0022MZ, 11GJ0022NX, 11GJ0022PB, 11GJ0022PG, 11GJ0022RI, 11GJ0022SP, 11GJ0022TX, 11GJ0022UK, 11GJ0022ZY, 11GJ0023BL, 11GJ0023CK, 11GJ0023CR, 11GJ0023EE, 11GJ0023EU, 11GJ0023FN, 11GJ0023FR, 11GJ0023GE, 11GJ0023HX, 11GJ0023IX, 11GJ0023MB, 11GJ0023MD, 11GJ0023MF, 11GJ0023MG, 11GJ0023MH, 11GJ0023ML, 11GJ0023MS, 11GJ0023MX, 11GJ0023MZ, 11GJ0023NX, 11GJ0023PB, 11GJ0023PG, 11GJ0023RI, 11GJ0026MX, 11GJ0026MZ, 11GJ0026NX, 11GJ0026PB, 11GJ0026PG, 11GJ0026RI, 11GJ0026SP, 11GJ0026TX, 11GJ0026UK, 11GJ0026ZY, 11GJ0027BL, 11GJ0027CK, 11GJ0027CR, 11GJ0027EE, 11GJ0027EU, 11GJ0027FN, 11GJ0027FR, 11GJ0027GE, 11GJ0027HX, 11GJ0027IX, 11GJ0027MB, 11GJ0027MD, 11GJ0027MF, 11GJ0027MG, 11GJ0027MH, 11GJ0027ML, 11GJ0027MS, 11GJ0027MX, 11GJ0027MZ, 11GJ0027NX, 11GJ0027PB, 11GJ0027PG, 11GJ0027RI, 11GJ0027SP, 11GJ0027TX, 11GJ0027UK, 11GJ0027ZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP366085 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578290955 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70c (11GJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70c (11GJ)
Login