Computer memory Lenovo ThinkCentre M70t (11EV)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M70t (11EV) by 8GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkCentre M70t (11EV).
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70t (11EV) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z78724 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11EV0000BL, 11EV0000EE, 11EV0000EU, 11EV0000FN, 11EV0000FR, 11EV0000GE, 11EV0000HX, 11EV0000IX, 11EV0000MB, 11EV0000MD, 11EV0000MF, 11EV0000MG, 11EV0000MH, 11EV0000ML, 11EV0000MS, 11EV0000MX, 11EV0000MZ, 11EV0000NX, 11EV0000PB, 11EV0000PG, 11EV0000RI, 11EV0000SP, 11EV0000TX, 11EV0000UK, 11EV0001BL, 11EV0001EE, 11EV0001EU, 11EV0001FN, 11EV0001FR, 11EV0001GE, 11EV0001HX, 11EV0001IX, 11EV0001MB, 11EV0001MD, 11EV0001MF, 11EV0001MG, 11EV0001MH, 11EV0001ML, 11EV0001MS, 11EV0001MX, 11EV0001MZ, 11EV0001NX, 11EV0001PB, 11EV0001PG, 11EV0001RI, 11EV0001SP, 11EV0001TX, 11EV0001UK, 11EV0003BL, 11EV0003EE, 11EV0006GE, 11EV0006HX, 11EV0006IX, 11EV0006MB, 11EV0006MD, 11EV0006MF, 11EV0006MG, 11EV0006MH, 11EV0006ML, 11EV0006MS, 11EV0006MX, 11EV0006MZ, 11EV0006NX, 11EV0006PB, 11EV0006PG, 11EV0006RI, 11EV0006SP, 11EV0006TX, 11EV0006UK, 11EV0007BL, 11EV0007EE, 11EV0007EU, 11EV0007FN, 11EV0007FR, 11EV0007GE, 11EV0007HX, 11EV0007IX, 11EV0007MB, 11EV0007MD, 11EV0007MF, 11EV0007MG, 11EV0007MH, 11EV0007ML, 11EV0007MS, 11EV0007MX, 11EV0007MZ, 11EV0007NX, 11EV0007PB, 11EV0007PG, 11EV0007RI, 11EV0007SP, 11EV0007TX, 11EV0007UK, 11EV000DBL, 11EV000DEE, 11EV000DEU, 11EV000DFN, 11EV000DFR, 11EV000DGE, 11EV000DHX, etc.
|
Order info
| Item number | SP362856 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578258818 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70t (11EV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70t (11EV)
Login