Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M910t Tower (10MM)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M910t Tower (10MM) by 8GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkCentre M910t Tower (10MM). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkCentre M910t Tower (10MM).Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M910 series |
| Device name | ThinkCentre M910t Tower (10MM) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70M60572 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 10MM0000.., 10MM0001.., 10MM0002.., 10MM0003.., 10MM0004.., 10MM0005.., 10MM0006.., 10MM0007.., 10MM0008.., 10MM000AUS, 10MM000BUS, 10MM000CUS, 10MM000DUS, 10MM000EUS, 10MM000FUS, 10MM000GUS, 10MM000HUS, 10MM000JUS, 10MM000KUS, 10MM000LUS, 10MM000MUS, 10MM000NUS, 10MM000PUS, 10MM000QUS, 10MM0020.., 10MM0021.., 10MM0022.., 10MM0023.., 10MM0024.., 10MM0025.., 10MM0026.., 10MM0027.., 10MM0028.., 10MM0029.., 10MM002A.., 10MM002B.., 10MM002C.., 10MM002D.., 10MM002E.., 10MM002F.., 10MM002G.., 10MM002JUS, 10MM002KUS, 10MM002LUS, 10MM002MUS, 10MM002NUS, 10MM002PUS, 10MM002QUS, 10MM002RUS, 10MM002SUS, 10MM002TUS, 10MM002UUS, 10MM002VUS, 10MM002WUS, 10MM002XUS, 10MM002YUS, 10MM0030US, 10MM0031US, 10MM0032.., 10MM0033.., 10MM0034.., 10MM0035.., 10MM0036.., 10MM0037.., 10MM0038.., 10MM0039.., 10MM003AUS, 10MM003BUS, 10MM003C.., 10MM003D.., 10MM003E.., 10MM003F.., 10MM003G.., 10MM003H.., 10MM003J.., 10MM003L.., 10MM003NUS, 10MM003PUS, 10MM003R.., 10MM003S.., 10MM003T.., etc. |
Order info
| Item number | SP233452 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369013063 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M910t Tower (10MM) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M910t Tower (10MM)
Login