Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M910z (10NS)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M910z (10NS) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkCentre M910z (10NS).Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M910 series |
| Device name | ThinkCentre M910z (10NS) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10NS0001US, 10NS0003US, 10NS0004US, 10NS0006US, 10NS0007US, 10NS0008US, 10NS000AUS, 10NS000B.., 10NS000C.., 10NS000D.., 10NS000E.., 10NS000F.., 10NS000UUS, 10NS000VUS, 10NS000WUS, 10NS000XUS, 10NS000YUS, 10NS0010US, 10NS0011US, 10NS0012US, 10NS0013US, 10NS0014US, 10NS0015US, 10NS0016US, 10NS0017US, 10NS0018.., 10NS0019.., 10NS001A.., 10NS001B.., 10NS001C.., 10NS001D.., 10NS001E.., 10NS001F.., 10NS001G.., 10NS001H.., 10NS001J.., 10NS001K.., 10NS001L.., 10NS001M.., 10NS001N.., 10NS001P.., 10NS001Q.., 10NS001R.., 10NS001U.., 10NS001V.., 10NS001W.., 10NS0020.., etc. |
Order info
| Item number | SP233458 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369013148 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M910z (10NS) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M910z (10NS)
Login