Computer memory Lenovo ThinkEdge SE50 (11RH)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkEdge SE50 (11RH) by 8GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkEdge |
| Device series | ThinkEdge SE50 series |
| Device name | ThinkEdge SE50 (11RH) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11RH0005BL, 11RH0005CK, 11RH0005CR, 11RH0005EE, 11RH0005FR, 11RH0005HX, 11RH0005IL, 11RH0005IX, 11RH0005MB, 11RH0005MD, 11RH0005MF, 11RH0005MG, 11RH0005MH, 11RH0005ML, 11RH0005MT, 11RH0005MZ, 11RH0005PB, 11RH0005PG, 11RH0005RI, 11RH0005SP, 11RH0005TU, 11RH0005TX, 11RH0005UK, 11RH0005ZY, 11RH0006BL, 11RH0006CK, 11RH0006CR, 11RH0006EE, 11RH0006FR, 11RH0006HX, 11RH0006IL, 11RH0006IX, 11RH0006MB, 11RH0006MD, 11RH0006MF, 11RH0006MG, 11RH0006MH, 11RH0006ML, 11RH0006MT, 11RH0006MZ, 11RH0006PB, 11RH0006PG, 11RH0006RI, 11RH0006SP, 11RH0006TU, 11RH0006TX, 11RH0006UK, 11RH0006ZY, 11RH0007BL, 11RH0007CK, 11RH000AFN, 11RH000AFR, 11RH000AHX, 11RH000AIL, 11RH000AIX, 11RH000AMB, 11RH000AMD, 11RH000AMF, 11RH000AMG, 11RH000AMH, 11RH000AML, 11RH000AMT, 11RH000ANX, 11RH000APB, 11RH000APG, 11RH000ARI, 11RH000ASP, 11RH000ATS, 11RH000ATX, 11RH000AUK, 11RH000BBL, 11RH000BCK, 11RH000BCR, 11RH000BEE, 11RH000BEU, 11RH000BFN, 11RH000BFR, 11RH000BHX, 11RH000BIL, 11RH000BIX, 11RH000BMB, 11RH000BMD, 11RH000BMF, 11RH000BMG, 11RH000BMH, 11RH000BML, 11RH000BMT, 11RH000BNX, 11RH000BPB, 11RH000BPG, 11RH000BRI, 11RH000BSP, 11RH000BTS, 11RH000BTX, 11RH000BUK, 11RH000CBL, 11RH000CCK, 11RH000CCR, 11RH000CEE, 11RH000CEU, etc.
|
Order info
| Item number | SP377400 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578405571 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkEdge SE50 (11RH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkEdge SE50 (11RH)
Login