Computer memory Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (i7/I9 Prozessor)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (i7/I9 Prozessor) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (i7/I9 Prozessor) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20YS0001BM, 20YS0001CK, 20YS0001CX, 20YS0001CY, 20YS0001EE, 20YS0001FR, 20YS0001GB, 20YS0001GE, 20YS0001GM, 20YS0001HV, 20YS0001IW, 20YS0001IX, 20YS0001MB, 20YS0001MD, 20YS0001MH, 20YS0001ML, 20YS0001MS, 20YS0001MX, 20YS0001MZ, 20YS0001PB, 20YS0001PG, 20YS0001RI, 20YS0001SC, 20YS0001SP, 20YS0001TX, 20YS0001UK, 20YS0003BM, 20YS0003CK, 20YS0003CX, 20YS0003CY, 20YS0003EE, 20YS0003FR, 20YS0003GB, 20YS0003GE, 20YS0003GM, 20YS0003HV, 20YS0003IW, 20YS0003IX, 20YS0003MB, 20YS0003MD, 20YS0003MH, 20YS0003ML, 20YS0003MS, 20YS0003MX, 20YS0003MZ, 20YS0003PB, 20YS0003PG, 20YS0003RI, 20YS0003SC, 20YS0003SP, 20YS0006RI, 20YS0006SC, 20YS0006SP, 20YS0006TX, 20YS0006UK, 20YS0007BM, 20YS0007CK, 20YS0007CX, 20YS0007CY, 20YS0007EE, 20YS0007FR, 20YS0007GB, 20YS0007GE, 20YS0007GM, 20YS0007HV, 20YS0007IW, 20YS0007IX, 20YS0007MB, 20YS0007MD, 20YS0007MH, 20YS0007ML, 20YS0007MS, 20YS0007MX, 20YS0007MZ, 20YS0007PB, 20YS0007PG, 20YS0007RI, 20YS0007SC, 20YS0007SP, 20YS0007TX, 20YS0007UK, 20YS0008BM, 20YS0008CK, 20YS0008CX, 20YS0008CY, 20YS0008EE, 20YS0008FR, 20YS0008GB, 20YS0008GE, 20YS0008GM, 20YS0008HV, 20YS0008IW, 20YS0008IX, 20YS0008MB, 20YS0008MD, 20YS0008MH, 20YS0008ML, 20YS0008MS, 20YS0008MX, 20YS0008MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP391995 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550837 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (i7/I9 Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (i7/I9 Prozessor)
Login