Computer memory Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (Xeon Prozessor)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (Xeon Prozessor) by 8GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (Xeon Prozessor) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20YS0002BM, 20YS0002CK, 20YS0002CX, 20YS0002CY, 20YS0002EE, 20YS0002FR, 20YS0002GB, 20YS0002GE, 20YS0002GM, 20YS0002HV, 20YS0002IW, 20YS0002IX, 20YS0002MB, 20YS0002MD, 20YS0002MH, 20YS0002ML, 20YS0002MS, 20YS0002MX, 20YS0002MZ, 20YS0002PB, 20YS0002PG, 20YS0002RI, 20YS0002SC, 20YS0002SP, 20YS0002TX, 20YS0002UK, 20YS000MBM, 20YS000MCK, 20YS000MCX, 20YS000MCY, 20YS000MEE, 20YS000MFR, 20YS000MGB, 20YS000MGE, 20YS000MGM, 20YS000MHV, 20YS000MIW, 20YS000MIX, 20YS000MMB, 20YS000MMD, 20YS000MMH, 20YS000MML, 20YS000MMS, 20YS000MMX, 20YS000MMZ, 20YS000MPB, 20YS000MPG, 20YS000MRI, 20YS000MSC, 20YS000MSP, etc.
|
Order info
| Item number | SP391987 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550820 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (Xeon Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YS) (Xeon Prozessor)
Login