Memory for laptop Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YT) (i7/I9 Prozessor)
Expand the memory of your Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YT) (i7/I9 Prozessor) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15g Gen 2 (20YT) (i7/I9 Prozessor) |
| Memory ex works | 32GB (2x16GB) |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20YT000WBM, 20YT000WCK, 20YT000WCX, 20YT000WCY, 20YT000WEE, 20YT000WFR, 20YT000WGB, 20YT000WGE, 20YT000WGM, 20YT000WHV, 20YT000WIW, 20YT000WIX, 20YT000WMB, 20YT000WMD, 20YT000WMH, 20YT000WML, 20YT000WMS, 20YT000WMX, 20YT000WMZ, 20YT000WPB, 20YT000WPG, 20YT000WRI, 20YT000WSC, 20YT000WSP, 20YT000WTX, 20YT000WUK, 20YT000XBM, 20YT000XCK, 20YT000XCX, 20YT000XCY, 20YT000XEE, 20YT000XFR, 20YT000XGB, 20YT000XGE, 20YT000XGM, 20YT000XHV, 20YT000XIW, 20YT000XIX, 20YT000XMB, 20YT000XMD, 20YT000XMH, 20YT000XML, 20YT000XMS, 20YT000XMX, 20YT000XMZ, 20YT000XPB, 20YT000XPG, 20YT000XRI, 20YT000XSC, 20YT000XSP, etc.
|
Order info
| Item number | SP392003 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550929 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YT) (i7/I9 Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 (20YT) (i7/I9 Prozessor)
Login