Computer memory Lenovo V14 G3 ABA (82TU)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V14 G3 ABA (82TU) by 8GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 8GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G3 ABA (82TU) |
| Memory ex works | 4GB / 8GB non removable, 4GB / 8GB removable |
| Maximum memory | 36GB / 12GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82TU004HDS, 82TU004HDT, 82TU004HFR, 82TU004HGE, 82TU004HIW, 82TU004HIX, 82TU004HLT, 82TU004HMB, 82TU004HMH, 82TU004HML, 82TU004HMX, 82TU004HMZ, 82TU004HPG, 82TU004HSP, 82TU004HUK, 82TU004JDS, 82TU004JDT, 82TU004JFR, 82TU004JGE, 82TU004JIW, 82TU004JIX, 82TU004JLT, 82TU004JMB, 82TU004JMH, 82TU004JML, 82TU004JMX, 82TU004JMZ, 82TU004JPG, 82TU004JSP, 82TU004JUK, 82TU004KDS, 82TU004KDT, 82TU004KFR, 82TU004KGE, 82TU004KIW, 82TU004KIX, 82TU004KLT, 82TU004KMB, 82TU004KMH, 82TU004KML, 82TU004KMX, 82TU004KMZ, 82TU004KPG, 82TU004KSP, 82TU004KUK, 82TU004LDS, 82TU004LDT, 82TU004LFR, 82TU004LGE, 82TU004LIW, 82TU004STX, etc.
|
Order info
| Item number | SP444202 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488073588 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G3 ABA (82TU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G3 ABA (82TU)
Login